PTC – czy takie zarabianie przez internet jest opłacalne?

Jak zarobić w Internecie? Istnieje wiele sposobów, jednakże ostatnio najpopularniejsze wydają się tzw. programy Paid to Click. Członkostwo jest w nich legalne, darmowe oraz nie zobowiązujące. Płacą one za oglądanie reklam. W teorii jest to czysty zysk, jednakże nie zawsze znajduje to odzwierciedlenie w realnym świecie. Informacje o tych programach, które pojawią się w artykule opierają się o moje własne doświadczenia i opinię innych użytkowników.

W Internecie znajduję się wiele portali, które oferują „wysokie” stawki za jedną reklamę i szybki zarobek bez wychodzenie z domu. Generalnie obiecują cuda. I na ogół na tych obietnicach się kończy.

Większość tych programów płaci nam średnio 0, 35 grosza za reklamę, natomiast minimum wypłaty środków wynosi około 10 złotych. 10:0, 0035=2875, toteż jak widzimy, aby wypłacić nasz ciężko zarobione pieniądze trzeba obejrzeć ponad 2, 5 tysiąca reklam.

Najgorsze jest to, iż posiadamy określoną liczbę reklam, wskutek czego dziennie można odwiedzić np. 25 stron. A więc 2875: 25=115, czyli zarobimy 10 złotych w prawie 4 miesiące. Dodam jeszcze, że większość osób wypala się w momencie, gdy dojdzie do poziomu około 3 złotych, czyli tak naprawdę okazuje się, że przez miesiąc pracowali za darmo. Czy to się opłaca? Już chyba lepiej zapisać się do korzystania z promocji w instytucjach finansowych. Sprawdź najnowsze promocje bankowe i zarabiaj na produktach finansowych: kontach, lokatach czy kartach kredytowych!

Oczywiście, należy także wspomnieć o możliwościach zdobycia poleconych, zwanych często „refami”. Od zarobków tych właśnie refów zdobywamy procent od ich zarobków. Niestety nie jest on zbyt wysoki. Mając szczęście będzie on oscylował w granicach 20%. Czyli realnie z 0, 35 grosza 20% to 0, 07 grosza. Więc, aby dużo zarobi musimy mieć bardzo dobrze rozbudowaną siatkę poleconych, która wyniesie minimum 100 osób regularnie klikających. Nie jest to jednak zbyt łatwe.

Podsumowując zarabianie w Internecie dzięki programom PTC wydaje się niemożliwe. Wiadomo, zawsze znajdzie się wyjątek, który na nasze nie szczęście potwierdza regułę. Toteż, jeśli już ktoś bardzo chce pracować w ten sposób, to proponuję przemyślenie założenia takiego serwisu, niż samo uczestniczenie w nim. W końcu jedynie właściciele są pewni zysków…