Zakłady bukmacherskie dla niektórych wydają się bardzo proste, a w rzeczywistości takie nie są. Z kolei dla drugich, wydaje się to być bardzo skomplikowane, ale jednak takie nie jest. Idąc tą logiką, powinien istnieć „złoty środek”, dzięki któremu osoba obstawiające może zwiększać swoje szanse na wygraną. Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście, że tak. Dzięki analizie przeprowadzonej w sposób dokładny, można znacząco zwiększyć swoje szanse na wygraną. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nawet dokładna analiza nigdy nie daje pewności, ponieważ sport ma w sobie pierwiastek losowości. Jak nauczyć się analizować? Na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście.

Po pierwsze – zacznij sprawdzać tabele i statystyki

Gracze często popełniają błąd polegający na tym, że nie przeprowadzają dokładnej analizy. Trudno się potem nawet dziwić, że dany zakład nie wszedł, no ale jak miał wejść, skoro gracz nie sprawdził podstawowych statystyk jak:

  • tabela
  • obecna forma
  • forma u siebie i na wyjeździe
  • absencje z powodu kontuzji i kartek
  • H2H (historia meczów)

Punktem wyjścia do przeprowadzenia dobrej analizy jest sprawdzenie, na których miejscach w tabeli są drużyny. Owszem, czasem można zasugerować się tym, że gra załóżmy, Real Madryt z Levante. Siłą rzeczy Real będzie wyżej w tabeli, ale nie zmienia to faktu, że jednak należy do niej zaglądnąć i zobaczyć, jak w ostatnich tygodniach prezentują się „Królewscy”. Właśnie takie ruchu sprawią, że osoba obstawiająca ma większe szanse na wygraną.

Co jeszcze trzeba zrobić, aby mieć większą szansę na wygranie? Warto przeglądać strony internetowe oraz media społecznościowe, aby wiedzieć, który z piłkarzy nie zagra z powodu kartek. Niech dziw się, że kursy bukmacherskie w Betfan zaczną rosnąć na faworyta, bo właśnie może być to konsekwencją wypadnięcia lidera drużyny. Doświadczony gracz ma świadomość, że każda statystyka ma znaczenie i nawet pobieżna analiza może zwiększyć jego szansę na wygraną.

Nie kieruj się uczuciami, tylko rozumem

Często pojawiającym się problemem wśród graczy jest nadmierne kierowanie się intuicją. Oczywiście, ona czasem się przydaje, żeby w ostatecznym rozrachunku wytypować daną drużynę, natomiast nie zawsze to działa. Problem ten pojawia się zazwyczaj, gdy gracz kibicuje danej drużynie i jest tak w pełni zaangażowany uczuciowo, że nie jest w stanie obiektywnie spojrzeć na nią chłodnym okiem. Abstrahujemy już tutaj od stawki postawionej na dane spotkanie czy też kupon, bo to nie ma teraz największego znaczenia, ale uczucia są głównym wrogiem gracza.

Najlepszym rozwiązaniem obstawiając w Betfan jest dokładna analiza przeprowadzona rozumem. Jest to trudniejsze, bo trzeba poświęcić więcej czasu na czytanie informacji o drużynie, statystykach, opiniach innych na temat meczu, ale jednak zdecydowanie zwiększa to szansę na poprawny typ. Zakłady sportowe to również adrenalina. Dobrze gracze w zakładach bukmacherskich nigdy nie idą na łatwiznę, bo przecież w konsekwencji chodzi tutaj o pieniądze, które gracz postawił, ale i również o przyszłe potencjalnie pieniądze, które może wygrać poprzez obstawienie kuponu.