Przedsiębiorcy stosujący kasy lub drukarki fiskalne rzadko kiedy poprzestają na tych urządzeniach. Wielokrotnie decydują się na wdrożenie dodatkowych rozwiązań, takich jak m.in. waga elektroniczna. Zdają sobie bowiem sprawę, że bez nich komfortowe, efektywne prowadzenie działalności stanie się trudne czy wręcz niemożliwe. Wiedzą o tym też wiodący producenci technologii sprzedaży, dlatego wprowadzają w swoich modelach funkcjonalności optymalizujące współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Ciekawym przykładem w tym aspekcie są kasy fiskalne online Posnet, wyposażone w tzw. opcję kaso-wagi. Na czym ona polega? I dlaczego zbiera dobre opinie?

Kasa fiskalna i waga elektroniczna? Jedno z najpopularniejszych połączeń!

Prowadzenie handlu lub świadczenie usług na rzecz klientów detalicznych wiąże się nie tylko z przestrzeganiem obowiązujących przepisów, ale też z wdrożeniem rozwiązań, które zapewnią maksimum efektywności podczas pracy. Dlatego w tak wielu przedsiębiorstwach urządzeniom fiskalnym towarzyszą też inne technologie sprzedaży. Niektóre z nich są wyjątkowo często spotykane, jak choćby wagi elektroniczne. Tym bardziej, że – występując w bardzo różnych wariantach technologicznych – okazują się istotnym i skutecznym wsparciem dla rozmaitych branż. Nic zatem dziwnego, że zazwyczaj modele kas fiskalnych – czy to mobilne, czy systemowe – oferują pewne standardy, wśród których znajdziemy opcję połączenia urządzenia rejestrującego z wagą elektroniczną. Co więcej, wiodący producenci technologii sprzedaży potrafią zaproponować ciekawe rozwiązania w tym zakresie. Na uwagę zasługuje tu koncepcja kaso-wagi ze strony marki Posnet.

Funkcja kaso-wagi w modelach Posnet – na czym polega i co zapewnia?

W przypadku niejednej działalności wdrożenie wagi elektronicznej to nie tyle korzystna opcja, co wręcz zastosowanie niezbędnego narzędzia pracy. Co nie zmienia faktu, że sama instalacja wspomnianej technologii to nie wszystko. Poszczególne cechy wagi elektronicznej oraz możliwości, jakie stoją za połączeniem jej z urządzeniem rejestrującym, będą miały kluczowe znaczenie dla wygody użytkowania wdrożonych rozwiązań i efektywność procesów sprzedażowych.

Interesująco w tym kontekście wypada funkcja kaso-wagi, oferowana przez różne urządzenia rejestrujące marki Posnet. Na czym ona polega? Chodzi o wygodną integrację kasy fiskalnej ze specjalną, dedykowaną szalką ważącą Fawag DS-1. Urządzenie peryferyjne cechuje prostota, która jednak idzie w parze z wysoką jakością wykonania (mowa m.in. o szalce ze stali nierdzewnej), kompaktową konstrukcją oraz estetycznym designem (dodatkowo – występującym w kilku atrakcyjnych wariantach kolorystycznych). Natomiast atuty wspomnianej wagi ujawniają się w wyniku połączenia jej z kasą rejestrującą. Co konkretnie zyskuje użytkownik takiego rozwiązania?

– Wspomniana funkcja, oferowana przez wybrane modele Posnet, pozwala na znaczne uproszczenie i przyspieszenie procesów wymagających sprzedaży produktów na wagę. Po pierwsze, wyniki dokonywanych pomiarów są automatycznie wyświetlane na ekranach urządzenia fiskalnego. To znaczne udogodnienie zarówno dla sprzedawcy, jak i jego klienta, który w jednej chwili zyskuje dostęp do tych informacji. Ponadto, stosowanie różnych funkcji, np. tarowania lub zerowania szalki, czy przeliczanie wyników ważenia na kwotę należną do zapłaty, odbywa się z poziomu klawiatury kasy fiskalnej. Warto też wspomnieć, że model DS-1 pracuje w oparciu o ten sam zasilacz, z którego korzysta urządzenie rejestrujące. A to oznacza dodatkowy komfort w postaci ograniczonej liczby przewodów przy stanowisku obsługi klientów – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, Kierownik Działu Serwisowego z Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Fawag DS-1 to solidna szalka ważąca kompaktowych rozmiarów, współpracująca w ramach funkcji kaso-wagi z takimi modelami, jak Ergo Online, Bingo Max Online, Revo Online czy Neo Online.

 

Poza tym, model DS-1 pozwala na ważenie towarów do 15 kg, z dokładnością do 5 g. Parametry techniczne urządzenia, w połączeniu z niewielkimi gabarytami czy choćby wspomnianymi rozwiązaniami dotyczącymi zasilania, wszystko to sprawia, że koncepcja kaso-wagi sprawdzi się w wielu punktach handlowych albo gastronomicznych – zwłaszcza takich, których stanowiska obsługi klientów charakteryzują się dość ograniczoną przestrzenią. Często też doświadczenia przedsiębiorców wskazują na fakt, że takie rozwiązanie technologiczne odpowiada na potrzeby sprzedaży obwoźnej i bazarowej. Nieduża ilość zajmowanego miejsca, przyjazna obsługa, szybkie ważenie lżejszych i cięższych produktów, usprawnienie przebiegu transakcji – to zasadnicze atuty kaso-wagi.

Jakie kasy fiskalne Posnet można zintegrować z szalką ważącą?

Należy podkreślić, że oferowana przez polskiego producenta funkcja to rozwiązanie charakteryzujące określone kasy fiskalne Posnet. Mowa m.in. o takich modelach, jak Ergo Online, Bingo Max Online, Revo Online czy Neo Online. W każdym przypadku zasady integracji kasy fiskalnej z szalką ważącą są takie same. Natomiast same urządzenia rejestrujące dość znacząco się różnią. Przykładowo, model Ergo charakteryzuje się niedużą, solidną obudową, przez co znajduje zastosowanie podczas pracy zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej. Poza tym, oferuje dość dużo swobody w zakresie wyboru parametrów (dotyczących liczby pozycji PLU do zaprogramowania) czy standardów komunikacyjnych (przewodowych oraz bezprzewodowych) – nie tylko przy zamówieniu urządzenia, ale i w ramach późniejszych opcji jego modernizacji. Inny przykład to model Neo, zaliczany do systemowych kas fiskalnych. Urządzenie cechują wyraźnie większe gabaryty, za którymi idą jednak dodatkowe możliwości. Dotyczą one choćby zdefiniowania bardzo dużej bazy towarowej (nawet 60 000 pozycji PLU), zaprogramowania licznych skrótów klawiszowych (m.in. w celu przyspieszenia sprzedaży popularnych produktów i usług) czy równoczesnego podłączenia wielu urządzeń peryferyjnych.

Nasuwają się więc dwa wnioski. Po pierwsze – wybierając konkretny typ urządzenia fiskalnego, nie musimy nastawiać się na konieczność zrezygnowania z funkcji kaso-wagi. Jest ona dostępna w kasach małych, średniego segmentu i systemowych. Po drugie – opcja wygodnej integracji z szalką ważącą DS-1 w tak odmiennych modelach potwierdza, że rozwiązanie zaproponowane przez Posnet cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców reprezentujących różne branże i typy działalności.